Pedagog-Psycholog

Ogromną potrzebą jest zapewnienie profesjonalnego wsparcia Pedagogiczno-Psychologicznego szczególnie uczestnikom zajęć Oratorium a także ich rodzinom. Chcielibyśmy wzbogacić ofertę o zajęcia z zakresu min. jak się uczyć, jak radzić sobie ze stresem, jak radzić sobie z niepowodzeniami, jak zaakceptować siebie, sposobach skutecznej komunikacji (z rówieśnikami oraz z rodzicami), wzmacniania postawy asertywnej.

Podwieczorek

Wiele dzieci przychodzących do Oratorium jest głodnych. Każdego częstujemy herbatą, chcielibyśmy dać do tego drożdżówkę albo kanapki.

Kaszubski

Chcemy przybliżać nasz region i jego tradycje. Planujemy rozpocząć od ukierunkowania zajęć plastyczno-arystycznych na wzory kaszubskie, kolory właściwe dla regionu wejherowskiego, następnie zaprosić uczestników do wykonywania ozdób z tymi motywami. Docelowo powstanie wystawa prac sukcesywnie rozbudowywana oraz uzupełniona o tablicę z informacjami o lokalnym dziedzictwie. Zależnie od zainteresowania zaprosimy gości albo zaproponujemy zajęcia nauki języka kaszubskiego.

Remonty

duża sala: naprawienie podłogi, instalacja elektryczna, oświetlenie
malowanie dużej sali, korytarzy i kilku pomieszczeń
wyciszenie jednej sali aby mogły się tam odbywać próby zespołów 🙂
(zainteresowani sami się zgłosili, w Rumi nie mają takiego miejsca)

Zakup sprzętu

czego nam brakuje: rzutnik multimedialny, komputery, drukarka + ksero

Reklamy