ora

Przedstawimy Ci w kilku słowach naszą wspólnotę 🙂

Oratorium to miejsce szczególne,  które ma wyjątkową atmosferę. Tu każdy może aktywnie odpocząć, spotkać przyjaciół, poznać nowych znajomych.

Wyjątkowość Oratorium to ANIMATORZY I UCZESTNICY.

Starsi i młodsi razem każdego dnia budujemy miejsce wszechstronne i bezpieczne. Otwarte na każdą osobę, która do nas przyjdzie.

ORATORIUM im. św. Dominika Savio

„Oratorium to dom który przygarnia,
parafia która ewangelizuje,
szkoła która przygotowuje do życia
i podwórko, gdzie spotykają się przyjaciele
i żyje się radośnie.”

Oratorium im. św. Dominka Savio w Rumi wpisuje się w parafię od początku jej istnienia. Choć może na początku nie było pomieszczeń i nie używano nazwy ‚Oratorium’ to istniało ono w sercach księży Salezjanów i młodych ludzi, którzy w tamtych czasach chętnie przychodzili do nich, bo czuli się jak u siebie w domu, a czasem może i nawet lepiej. Oratorium właśnie jest takim miejscem, gdzie młody człowiek ma czuć się bezpiecznie. Jest miejscem, gdzie będzie mógł porozmawiać, pograć w piłkę, koszykówkę, siatkówkę czy napić się ciepłej herbaty parzonej przez Salezjanów Współpracowników. Oratorium to miejsce, gdzie młody człowiek znajdzie też odpowiedzi na wiele pytań związanych z jego życiem. Oratorium w końcu to miejsce, gdzie można spotkać się z Jezusem Chrystusem.

Główne zadania Oratorium

– Pogłębienie wiary w Boga, Ojca wszystkich ludzi
– Kształtowanie postaw otwartości i wrażliwości wobec drugiego człowieka, tworzenie udanych   więzi międzyludzkich i zdolności do współpracy w grupie
– Rozbudzanie akceptacji swojego życia, przyjęcia go jako daru i zadania
– Rozwój zainteresowań i talentów
– Troska o zdrowie i sprawność fizyczną
– Pogłębienie wiedzy i sztuki myślenia
– Przygotowanie do podjęcia zadań życia rodzinnego i społecznego
– Budzenie wrażliwości na piękno otaczającego świata

Dziś nasze Oratorium im. św. Dominika Savio w Rumi ma również wiele propozycji zabawy, nauki i modlitwy. W realizacji tych zadań pomaga spora grupa kandydatów na animatorów, animatorzy i wychowawcy. Są to młodzi ludzie, którzy poświęcają swój czas, siły, talenty i zdolności, aby pomagać innym, szczególnie dzieciom i młodzieży, która potrzebuje wsparcia. Oprócz grupy młodych ludzi w Oratorium pomagają Salezjanie Współpracownicy, dorośli służący swoim doświadczeniem, radą, ale i obecnością. W ten sposób nieustannie uczą młodych ludzi, że miłość do bliźniego jest najważniejsza; uczą, że człowiek jest zawsze na pierwszym miejscu. To piękne, że w dzisiejszym świecie, gdzie młodym ciężko się porozumieć ze starszymi, w Oratorium łączymy pokolenia, a młodzi ludzie wraz ze starszymi wspólnie działają na rzecz drugiego człowieka.

Każdy w Oratorium znajdzie miejsce dla siebie. Miejsce, gdzie będzie mógł rozwijać swoje talenty, gdzie znajdzie ludzi, którzy go przyjmą nie pytając skąd jest i będą się cieszyli z tego, że JEST.

Dziś i Ty możesz skorzystać z naszego Oratorium.
Wystarczy, że chcesz.

Przyjdź i zobacz,
że jest to miejsce dla Ciebie.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku od 16.30 do 21.00.

Reklamy